Co dělá školy opravdu bezpečnými

Sandy Hook ZŠ nejspíš všechno v pořádku. Její pracovníci pracovali každý den, aby vytvořit atmosféru laskavosti přes šikany. Měli Lockdown vrtačky, že vycvičené každého zůstat nízké a klid v případě nouze. Bezpečnostní systém zaveden v tomto roce zapotřebí návštěvníky neříká, přihlaste se a možná produkovat průkaz totožnosti s fotografií. Po 9:30 hod, dveře byly zamčené.
A teď je domovem jednoho z nejhorších školní střelby v dějinách USA. Dvacet dětí mrtvých a osm dospělých, včetně střelce.
Ti, kteří znají svět bezpečnosti školního jsou již předpovídají, co bude dál: silnou reakci – možná přehnaná reakce – od rodičů, škol a zákonodárců, kteří chtějí, aby přijaly opatření. Politici budou zvoleni na platformách bezpečnosti školy. Prodejci se objeví s technologickými a bezpečnostními plány na prodej. Školy budou přepisovat své krizových plánů a spustit další vrtačky.
Stalo se tak po střelbě v Columbine High School v Littleton, Colorado, v roce 1999, a znovu po masakru na Virginia Tech v roce 2007.
A během několika měsíců či let, bude to zpátky ke snížení rozpočtů zabezpečení a bojuje o čas, aby školily zaměstnance a učitele na bezpečnostní protokol.
Psycholog se nevrátil živý
„Drtivá většina mít krizový plán na papíře. Je to mnohem běžnější, že najdeme tyto plány jsou sedá prach na polici a oni nejsou součástí kultury nebo praxe,“ uvedl Kenneth Trump, bezpečnostní školní poradce. „Nevěřím, že musíme vyhodit knihu osvědčených postupů v oblasti bezpečnosti škol. Myslím, že my se musíme soustředit své zdroje, časy a konverzaci zpět na základy.“
Každá škola by měla mít krizové týmy, které pravidelně přezkoumává své plány, řekl, a zaměstnanci, kteří pozdravit a výzvou každého, kdo přichází ke dveřím. Měly by mít zamčené dveře, bezpečnostní vrtačky a rodiče, kteří vědí, kde najít své děti, jen v případě, že se stane nemyslitelné.
Školy potřebují poradců, psychologů a důstojníky budování vztahů s dětmi, protože oni jsou nejlepší obrannou linii, řekl Trump.