Vyber si bezpečnou cestu na silnici

Přestože nemůžete řídit akce ostatních řidičů, můžete si být obranný řidič. Národní bezpečnostní rada nabízí tipy, které vám pomohou řídit defenzivně:

Dávej pozor. Vyvarujte se rozptýlení při jízdě. Nikdy používat svůj mobilní telefon za volantem – ani hands-free. „Výzkum ukazuje, že mozek zůstává rozptýlit po dobu 27 sekund po volbě, změně hudby nebo odeslání textové pomocí hlasových příkazů,“ NSC stavy. Pre-nastavit svůj navigační systém a seznamy skladeb před jízdou.
Nejezděte postižení. Statistiky ukazují, že jedna osoba zemře každých 53 minut ve Spojených státech z jízdy s alkoholem narušena. Snížení hodnoty také mohou být způsobeny léky. Užíváte-li léky na předpis, zkontrolujte jeho vedlejší účinky před jízdou. Vždy určit s alkoholem a drogami volný řidiče.
Zpomal. Nepřiměřená rychlost – faktorem 28 procent všech úmrtí provozu v roce 2014 – snižuje kolik času budete muset reagovat v nouzové situaci, aby se zabránilo kolizi. Dejte si dostatek času k dosažení svého cíle a přizpůsobit svou rychlost podle potřeby povětrnostních podmínek.
Nejezděte unaven. Ujistěte se, že budete spát sedm až osm hodin, než se dostane za volantem. Naplánovat pravidelné přestávky na odpočinek při dlouhých cestách, aby se zabránilo únavě.
Pomůže vaše dítě pobyt řidič v bezpečí. Pravidelně cvičit jízdě s vaší dospívající, aby ho nebo ji získat cenné zkušenosti na cestě pomoci. A nedovolte, aby vaše děti jezdit se svými přáteli v autě: NSC uvádí, že jeden mladý pasažér může zvýšit riziko smrtelné dopravní nehody dospívající řidiče o 44 procent.